Tags

Institutul European pentru Democrație Participativă – Qvorum angajează un Specialist în Comunicare pentru a asigura comunicarea organizației cu partenerii și publicul larg.

Candidatul ideal are experiență practică în organizarea, derularea și monitorizarea de campanii de comunicare. Totodată, are experiența întocmirii de materiale de promovare, din faza de concept până la faza de diseminare.

Căutăm un specialist în comunicare cu experiență atât în lucrul cu mediile tradiționale de promovare (audio-video, print), cât și în gestionarea canalelor de comunicare on-line (social-media, comunități on-line etc), având cunoștințele tehnice corespunzătore.
Responsabilități principale:
• redactează conținutul materialelor menite sa promoveze activitățile organizației și face propuneri privind formatul acestora (materiale de prezentare, comunicate de presă, articole, etc)
• administrează și gestionează conținutul site-urilor organizației, monitorizează traficul on-line
• organizează și derulează activități de promovare
• menține relația cu presa
• gestionează relația cu furnizorii de materiale și servicii de promovare.
Cerințe:
• absolvent de studii superioare cu licență în Comunicare/Jurnalism
• experiență de minim 1 an într-o poziție de specialist în comunicare
• cunoașterea limbii engleze
• experiență dovedită în gestionarea de campanii de comunicare (inițiere, organizare, derulare, evaluarea impactului)
• cunoștințe tehnice de bază în domeniul administrării de site-uri, a derulării campaniilor de comunicare directă on-line (mailing, newsletter, etc)
• creativitate și adaptabilitate.

Constituie un avantaj cunoasterea unor programe de design si machetare (tip photoshop).

Beneficii:
• pachetul salarial se va negocia in cadrul interviului
• condiții de lucru într-un ambient foarte plăcut, într-o echipă tânără, ce apreciază provocarile și soluțiile inteligente;
• posibilitatea dezvoltării unei cariere într-un mediu organizațional creativ și profesionist.
Durata contractării: februarie-decembrie 2013 în regim part time. Interviurile vor avea loc în prima jumătate a lunii ianuarie, urmând ca activitatea sa înceapă din februarie 2013.

Cum aplici: trimite pâna pe 28 decembrie 2012 pe adresa office@qvorum.ro următoarele documente:

• CV (cu fotografie)
• Scrisoare de intenție personalizată
• Două materiale exemplificative din portofoliul propriu

IEDP Qvorum este o organizatie non-guvernamentala care are ca obiectiv stimularea participarii cetaţenilor şi a partenerilor sociali in procesul de formulare a politicilor la nivel naţional şi european. Qvorum isi desfasoara activitatea la Bucuresti si Bruxelles (specialistul în comunicare va lucra în biroul din București).

Advertisements